Jaki odkurzacz pionowy kupić?

Zalety odkurzacza pionowego

Odkurzacze pionowe to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie wybierane przez konsumentów. Wystarczy sprawdzić strony popularnych sklepów internetowych, serwisów aukcyjnych czy porównywarek cen, aby przekonać się, że znajdują się one na szczytach popularności w swojej kategorii. Nie bez powodu. Mają one bowiem wiele zalet.

Po pierwsze odkurzacz dostępny jest od ręki. Bierzemy go, włączamy i zaczynamy pracę. Nie ma potrzeby rozkładania rury i łączenia jej z wężem za każdym razem. Odkurzacz jest gotowy do pracy zawsze. Wystarczy go po prostu włączyć.

Po drugie odkurzacz najczęściej możemy przechowywać w pozycji stojącej. Bardzo często w zestawie znajdziemy stację do powieszenia na ścianie co jest również wygodnym rozwiązaniem.

Po trzecie otrzymujemy bardzo często bogaty zestaw akcesoriów. Bardzo często w zestawie dostępna jest dodatkowa nasadka pozwalająca na przykład na zamianę odkurzacza w mop. To wszystko na szybkich łączeniach magnetycznych, które wymagają dosłownie chwili na przygotowanie do działania.

Po czwarte bardzo często możliwość odłączenia odkurzacza ręcznego w przypadku rozwiązań bezprzewodowych. Mamy wtedy rozwiązanie 2w1, które pozwala na pełną mobilność i dojście do trudnych zakamarków. Odkurzacz można wtedy użyć nawet w samochodzie.

Ranking odkurzaczy pionowych

Ranking produktów powstał na bazie obserwacji trendów popularności w polskich porównywarkach cenowych. Ponieważ mają one całkiem spore zasięgi są świetnym odzwierciedleniem zainteresowań konsumentów, a tym samym wyszukiwań produktów.

Warto dodać, że ranking ten jest aktualny na koniec sierpnia 20017 roku. Za kilka miesięcy popularność może być totalnie inna. Mogą pojawić się nowe produkty, a część może również zniknąć z rynku. Taka kolej rzeczy i cykl życia produktu. Niemniej jednak ranking dalej jest on świetnym punktem odniesienia i dlatego warto go sprawdzić.

Zaczynając od najpopularniejszych produktów…

1. Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01


Producent reklamuje ten odkurzacz jako rozwiązanie typu 2w1. Z jednej strony do dyspozycji jest standardowy odkurzacz, a z drugiej strony mamy możliwość odłączenie tylko odkurzacza ręcznego i wykorzystania go w trudno dostępnych miejscach i zakamarkach.

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01 to rozwiązanie cyklonowe, które zostało wyposażone w nakładkę typu TriActive Turbo, która według zapewnień producenta zbiera kurz za jednym pociągnięciem. Odkurzacz został wyposażony w zasilanie akumulatorowe, które pozwala na 40 minut spokojnej pracy. Czas ładowania wynosi natomiast 5 godzin. W zestawie znajdziemy szczotkę TriActive Turbo oraz szczelinówkę.

2. Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01

Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01 to kolejny odkurzacz pionowy typu 2w1, który standardowe odkrzaczanie z możliwością odłączenie odkurzacza ręcznego oraz pracę i czyszczenie na mokro. Bezprzewodowe zasilanie pozwala natomiast na swobodne sprzątanie w każdym miejscu. Nie ma problemu z użyciem tego produktu jako odkurzacza samochodowego.

Podobnie jak poprzednika ten model również wyposażono w nakładkę TriActive Turbo. Odkurzacz posiada rozwiązanie bezworkowe, a samo opróżnianie pojemnika (według zapewnień producenta) możliwe jest bez konieczności dotykania kurzu.

3. Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute to odkurzacz bezprzewodowy, które doskonale sprawdzi się do wszystkich rodzajów podłóg. Został wyposażony w elektroszczotkę Soft roller, która pozwala na jednoczesne usuwanie dużych zanieczyszczeń, jak i drobnego kurzu. W przypadku trudnych zanieczyszczeń do dyspozycji pozostaje również przycisk MAX, który dostarcza 7 minut intensywnego pochłaniania kurzu.

Odkurzacz bardzo łatwo zmienić w poręczny odkurzacz ręczny lub wykorzystać do sprzątania sufitu. Pokazuje to duże możliwości pracy urządzenia. Dyson został wyposażony także w wygodną stację dokującą.

4. Bosch BBHMOVE6N

Bosch BBHMOVE6N to odkurzacz pionowy typu dwa w jednym, czyli rozwiązanie bezprzewodowe do szybkiego sprzątania z wyjmowanym odkurzaczem ręcznym. Posiada regulację mocy w dwóch płaszczyznach, a czas jego pracy wynosi ponad 30 minut. Pozwala więc na posprzątanie całkiem sporego mieszkania lub domu.

Bez oparcia może stać w pionie, a składane rączka pozwala na wygodne przechowywanie. W urządzeniu zastosowano filtr, który ma możliwość czyszczenia pod wodą. Ciężar całego odkurzacza wynosi 3,2 kg.

5. Samsung VS60K6050KW/GE

Samsung VS60K6050KW/GE to kolejny odkurzacz typu dwa w jednym w naszym zestawieniu. Z jednej strony otrzymujemy rozwiązanie do dużych powierzchni, a z drugiej wystarczy odpiąć rączkę, aby otrzymać odkurzacz do małych powierzchni czy mebli.

Odkurzacz sam stoi w pionie, bez potrzeby składnia go. Maksymalny czas pracy wynosi 30 minut. W zestawie szczelinówka oraz szczotka do kurzu. Rodzaj filtru to gąbkowy z możliwością płukania w wodzie.

6. Rowenta RH8879WO Air Force Extreme

Rowenta RH8879WO Air Force Extreme to odkurzacz pionowy z technologią cyklonową. Został wyposażony w aktywną elektroszczotkę o trójkątnym kształcie, która pozwala dotrzeć w ciemne zakamarki i usunąć z nich brud i nieczystości. Do tego konstrukcja końcówki jest płaska co ułatwia sprzątanie pod meblami.

Przy ustawieniu minimalnej mocy odkurzacz może pracować nawet 65 minut. Czas ładowania wynosi natomiast 6 godzin.

7. Bosch BBH MOVE 5

Bosch BBH MOVE 5 to bezprzewodowy odkurzacz pionowy typu dwa w jednym. Wyjmowany odkurzacz akumulatorowy przyda się do odkurzania zakamarków, ale także miejsc poza domem. Może to być na przykład samochód czy pomieszczenie gospodarcze.

Urządzenie utrzymuje pion nawet ze złożoną rączką. Zapewnia to wygodne przechowywanie. Odkurzacz pozwala na regulację mocy w dwóch poziomach. Pojemność zbiornika na kurz to 300 ml. Istnieje możliwość czyszczenia filtra pod wodą. Stacja dokująca ma możliwość montażu na podłodze lub na ścianie.

8. Zelmer ZVC015ZQ

Zelmer ZVC015ZQ to bezprzewodowy odkurzacz pionowy wyposażony w uniwersalną elektroszczotkę. Ledowy wskaźnik informuje o poziomie naładowania urządzenia. Rączka jest składana i pozwala na wygodne przechowywanie. Pojemność zbiornika na kurz to 500 ml.

W odkurzaczu zastosowano zmywalny filtr EPA E10, który doskonale radzi sobie z zatrzymywaniem zanieczyszczeń. Czas pracy wynosi do 19 minut, a czas ładowania to 5 godzin.

9. Bosch BBH 51830

Bosch BBH 51830 to pionowy odkurzacz bezprzewodowy w technologii bezworkowej. Został wyposażony w uniwersalną elektroszczotkę AllFloor HighPower Brush. Dodatkowo gięta konstrukcja pozwala na łatwe manewrowanie i dostęp do trudnych powierzchni na przykład pod meblami.

Czas pracy odkurzacza wynosi 30 minut. Dostępne są trzy stopnie regulacji mocy. Poziom pierwszy do do łatwego czyszczenia, poziom drugi do normalnego czyszczenia oraz poziom trzeci do trudnych zabrudzeń. Waga odkurzacza wynosi 3 kg.

10. Hyundai VC 020 B

Hyundai VC 020 B to bezworkowy odkurzacz typu dwa w jednym. Można korzystać z niego jako odkurzacza stojącego albo odkurzacza ręcznego. Doskonale sprawdza się jako rozwiązanie do trudno dostępnych miejsc. Rozwiązanie jest bezworkowe, a wszystkie zanieczyszczenia zbierane są do pojemnika o objętości 0,5 litra.

Moc odkurzacza wynosi aż 600 W. Dzięki temu sprawdzi się on w codziennym sprzątaniu. Wyposażono go w filtr wylotowy typu HEPA. Poziom generowanego hałasu to 79 dB.